Ke každé
objednávce
vzorek zdarma


Napište kód přípravku do poznámky k objednávce

Česká
kosmetika


Jsme výrobci i dodavatelé

Řešení
pro každý věk
a typ pleti

NabídkaNabídkaNabídka

Péče o aknózní pleť

Acne Control Serum - Sérum na všechny formy akné

Extra koncentrované sérum reguluje problematické vlastnosti pokožky, čímž ji uvede do normální činnosti zdravé pleti

Sérum se při kontaktu s pokožkou ohřeje jejím vlastním teplem a následně efektivně otevře uzavřené póry, zodpovědné za nedokonalosti pleti. Poté gelová textura séra pronikne dovnitř pórů, kde účinně odstraní přebytečný maz, zanícení, podráždění a hluboké nečistoty, nedosažitelné běžnými prostředky určenými k čištění pleti.

Díky vysoké koncentraci vzácné multifunkční složky Azeloglycina ovšem nebude pleť ve výsledku vysušená, jak tomu obvykle bývá u většiny přípravků na aknózní pleť. Tato látka nejenže je mimořádně účinná v boji proti akné, neboť zastavuje růst bakterií, což je hlavní příčina vzniku akné, ale rovněž pokožku silně hydratuje.

Z důvodu jemného gelového základu pronikne přípravek mimořádně hluboko do pokožky, díky čemuž pracuje dlouho po nanesení, i když už je pleť navenek suchá.

Vilín Virginský - Dále obsažený Vilín Virginský napomáhá regeneraci poškozené pokožky po akné.

Použití: nanášejte sérum v malém množství ráno a večer na očištěnou pleť.

Kód produktu: 1020
50 ml
Cena: 380 Kč

Věděli jste, že v séru použitá látka Azeloglycina zastavuje růst bakterií v pleti, což je hlavní příčina vzniku akné?

Sedm forem akné

1. Běžný pór

Akné je porucha mazové jednotky, která se skládá z vlasového folikulu, mazové žlázy a vlasu. Tyto jednotky se nalézají po celém těle, vyjma dlaně, chodidlu a spodním rtu. Největší množství mazových jednotek je na obličeji, krku a hrudníku.

Mazové žlázy produkují substanci jednoduše známou jako kožní maz, jenž je zodpovědný za údržbu hydratace pokožky a vlasů.

Během puberty se mazové žlázy zvětší a produkují více kožního mazu vlivem hormonů známých jako androgeny. Zhruba po dovršení dvaceti let se produkce kožního mazu začne snižovat.

Maz produkovaný žlázou se smísí s odloupnutými buňkami (známé jako cornoeocyytes) uvnitř vlasového folikulu a „naplní“ ho. Když je folikul plný, maz se rozšíří po povrchu pokožky, čímž získá pleť mastný vzhled. Pokud tento proces funguje správně, bude pokožka hydratovaná a zdravá.


2. Časné akné - mikrokomedon

Faktory, jež přispívají k poškození akné:
- Kožní buňky se stanou lepkavými, díky čemuž se na sebe nabalí uvnitř póru, namísto, aby se dostaly na povrch pokožky.
- Příliš mnoho buněk se dostává na povrch póru než na jeho „dno“.
- Zvýšená produkce mazu

V tomto stádiu vypadají póry navenek normálně, ovšem v buňkách, které je obklopují, nastávají výrazné změny. Jak uvnitř póru nahromadí látky, ať už maz nebo kožní buňky, vytvoří neprůchodnost a tím zabrání odlupování. Toto stádium se nazývá microcomedone.

Bakterie zvaná Propionbacterium acnes sídlí v pórech. Používá kožní maz jako výživu pro růst. Jak se produkce mazu zvyšuje, stoupá rovněž počet bakterií v pórech. Ve stádiu microcomedone bakterie nezpůsobují infekci, neboť jsou jen v látkách uvnitř póru, tedy ne v přímém kontaktu s pokožkou.


3. Bílý pupínek - Uzavřený komedon

Jak se maz z mazových žláz a odloupnuté kožní buňky nahromadí, zhutní a zvětší se. Pokud je otvor póru příliš úzký nebo uzavřený, vytvoří se tzv. uzavřený komedon, což je jednoduše bílý pupínek. S nahromaděným mazem vznikne zanícení v buňkách okolo póru. Bílé pupínky mohou i nemusí být infikovány, záleží, zdali se bakterie infikovala do buněk okolo póru.


4. Černý pupínek – Otevřený komedon

Jak se maz z mazových žláz a odloupnuté kožní buňky nahromadí, zhutní a zvětší se. Pokud otvor póru zůstává otevřený, vytvoří se otevřený kordon – černý pupínek.


5. Červený pupínek - zanícená papula

Když se maz a odloupnuté kožní buňky (corneocytes) hromadí dál, začnou tlačit na buňky obklopující pór. Pokud je tlak dostatečně silný, strany póru se zpřetrhají a nahromaděná látka unikne do okolních míst pokožky. Protože tato látka obsahuje spoustu bakterie P. acnes, pokožka v okolí se infikuje, čímž vytvoří červený hrbolek, který známe jako typický pupínek. Lékařský termín pro tento pupínek je zanícená papula.


6. Pustula – neštovička, vřídek

Pustula se liší od ostatních pupínků tím, že obsahuje bílé krvinky. Když imunitní systém ničí infekci způsobenou bakterií P. acnes, někdy se bílé krvinky nahromadí a způsobí uvnitř póru hnit. Tomuto říkáme pustula. Je nám známo jaké části imunitního systému způsobují pupínky a pustuly, ale nevíme, proč se v některých tvoří hnis a v některých ne.

Na tom ovšem záleží jen z vědeckého hlediska, neboť se pupínky i pustuly léčí stejným způsobem.


7. Cysta

Ve chvíli, kdy mazová hmota a bakterie vniknou do okolí pokožky, infekce se rozšíří do větší délky a hloubky, což způsobí zjizvení a zformuje cysty. Toto jsou hluboká a často bolestivá poškození akné, mnohdy odolná proti běžně prodejným prostředkům. Na tuto nejzávažnější formu akné doporučujeme ošetření biostimulačním laserem.

Pečujte o svoji pleť.
Vyberte si kosmetický přípravek na míru své pleti.

Kontakty

Tiomi

    Adresa: Na Máchovně 1610, 266 01 Beroun
  • Tel.: +420 721 195 583, +420 776 150 465