Co by se stalo, kdybychom nikdy nepoužívali pleťový krém?

Pleťové krémy vtáhnou vodu do vnější vrstvy pokožky (epidermis) z prostřední vrstvy (dermis) a rovněž z okolního prostředí.

Přírodní olej pokožky, známý jako kožní maz, je produkován mazovými žlázami, jež se nacházejí v každé folikule na pokožce. Kožní maz po folikule dere na povrch a cestou sbírá mrtvé kožní buňky a nečistoty. Když na povrch dorazí, zformuje ochrannou bariéru, která nás chrání před viry a bakteriemi.

Pokud tedy pokožka produkuje vlastní olej, proč musíme krémem přidávat další?

Při mytí obličeje smyjeme rovněž i ochranný olej. Tím jsme značně náchylnější vůči alergenům , antigenům a vlivům vnějšího prostředí, jako jsou pyly, cigaretový kouř, prudký vítr atp.

Použitím pleťového krému po umytí vytvoříme ochrannou vrstvu bez škodlivých mrtvých kožních buněk a nečistot. A hlavně ji vytvoříme okamžitě, bez čekání na naši vlastní vrstvu z kožního mazu. Tím jsme tedy chráněni po celou dobu, což má za následek, že pleť je hydratovaná, zdravá a atraktivní.

Co by se ale stalo, kdybychom krémy vůbec nepoužívali?

Lidé s mastnou pletí by měli opačný problém – jejich pleť produkuje příliš přebytečného oleje, což vede k akné a mastnému vzhledu. Je tedy zapotřebí důkladnějšího čištění obličeje, čímž se smyje nejen přebytečný olej, ale i ten, který potřebují. Díky tomuto cyklu často nastane stádium extrémního vysušení a obličej se nachází bez přirozené ochrany před vlivy vnějšího prostředí. Naprostá absence krému by nenapomohla odstranit akné a zároveň by vedla k předčasnému stárnutí pleti a podráždění.

Suchá a citlivá pleť by byla velice snadno zarudlá a podrážděná. Suchost vyvolá v pleti velmi negativní reakci. Ve výsledku je pleť neatraktivní a pocit suchosti je mimořádně nepříjemný.

Lidé s normální a smíšenou pletí by zažily oboje z výše zmiňovaných symptomů, avšak do mnohem menší míry.

ZPĚT SDÍLEJTE NA FACEBOOKU

Kontakty

Tiomi

    Adresa: Na Máchovně 1610, 266 01 Beroun
  • Tel.: +420 721 195 583, +420 776 150 465